Обираємо МФО: як не припуститися помилки?

Обираємо МФО: як не припуститися помилки?

Із кожним днем дедалі більше українців звертаються до мікрофінансових організацій. Разом із попитом зростає і кількість компаній, які готові швидко надати у позику невеликі суми. Здебільшого популярність такого типу кредитування обґрунтована тим, що громадяни мають потребу у фінансах. У топ причин оформлення позики входять покупка гаджетів та побутової техніки, потреба у грошах до зарплати та непередбачені обставини. Далі у статті розглянемо детально, про які фактори кредитування у мікрофінансових організаціях варто пам'ятати і на що звернути увагу під час виборів компанії. 

Секрет зростання популярності МФО

Згідно із дослідженнями, така значна популярність мікрофінансових компаній зумовлена наявністю мінімальних вимог щодо отримання коштів. Також грає роль і тимчасовий фактор, тому що отримати заповітну суму можна буквально протягом кількох годин. Причому зробити це можна як онлайн, так і звернувшись до найближчого офісу компанії. Причому для багатьох визначальними факторами є простота та доступність оформлення, тому вони готові погодитися на будь-які відсотки. 

Серед безперечних переваг кредитування у мікрофінансових організаціях можна відзначити:

 • мінімальний пакет документів;

 • вікових обмежень щодо отримання грошей відсутні;

 • можливість отримати гроші онлайн протягом кількох годин;

 • цілодобову роботу сервісів, а тому подати заявку можна у будь-який час;

 • не проводиться перевірка кредитної історії. 

На що звернути увагу під час виборів?

Сьогодні на ринку кредитування представлено безліч компаній, серед яких є організації, перевірені часом, а також ті, хто тільки починає роботу. Разом із цим присутній і значний відсоток шахрайських організацій, що пропонує одні умови, а оформлення позики проводять по інших. Також можливе поширення особистих даних та інші хитрощі, за припинення яких аферисти вимагають додаткову плату. 

Тому, щоб отримати позику на розумних умовах і не стати жертвою шахраїв, фахівці рекомендують при виборі компанії звертати увагу на низку факторів:

 1. Умови подачі позики

Необхідно детально ознайомитись із вимогами щодо пакету документів, віковими обмеженнями, а також доступними сумами та терміном кредитування. Додатково можна вивчити програму лояльності компанії, можливо, для нових клієнтів передбачені бонуси або спеціальні пропозиції. 

 1. Спосіб видачі позики 

У більшості своїй мікрофінансові організації паралельно із видачею позик готівкою пропонують онлайн-перекази на банківську картку. 

 1. Розмір процентної ставки

На сьогоднішній день процентні ставки у МФО не регулюються на законодавчому рівні, а тому кожна компанія пропонує власні умови. У середньому розмір відсотків варіюється від 0,75% до 4% на день. Також можливе оформлення кредиту під 0,01%. Однак, ця пропозиція діє лише для нових клієнтів. 

 1. Доступна сума та термін кредитування

Більшість сервісів пропонують до 20 000 гривень. Однак, для нових позичальників такі суми недоступні, і вони можуть розраховувати не більше ніж на 5-7 тисяч. Слід зазначити, що великі МФО пропонують до 50 000. Середній період повернення короткострокового позики становить трохи більше 30 днів. 

 1. Можливість пролонгування 

Це один із важливих аспектів, який може знадобитися у разі виникнення форс-мажорних обставин. Тому перш ніж оформити позику, уточніть у менеджера компанії, чи можливо у разі потреби змінити фінальну дату виплат без штрафів та додаткових відсотків. 

 1. Спосіб погашення

Більшість компаній пропонують погашати заборгованість через термінал, банківські каси, електронні перекази. Також можливе повернення позики у персональному кабінеті на сайті. 

Особливості видачі кредиту

Сьогодні мікрофінансові організації пропонують два варіанти отримання коштів: отримання коштів готівкою безпосередньо у відділенні та на картку клієнту. Обидва способи мають переваги. Наприклад, готівка буде актуальна тим, у кого немає дебетової картки або високі відсотки за зняття. 

У разі кредитки отримання насамперед зручне. Немає необхідності шукати найближче відділення, виділяти час та змінювати графік. Зарахування відбувається максимально оперативно. 

Варто зазначити, що в окремих компаніях для постійних клієнтів передбачено особистий кабінет на сайті, де можна ознайомитися із поточними позиками та залишком боргу, а також смс-інформування.

Нарахування процентної ставки 

Найпоширенішою є ставка 1-2% на день. Якщо ви берете невелику суму і плануєте повернути її найближчими днями, виплата відсотків буде практично не відчутна. 

Однак, у разі прострочення платежів почнуть надходити штрафні санкції та пені, які слід сплачувати додатково. Деякі компанії, турбуючись про клієнтів, пропонують ще кілька днів пільгового періоду. Це дозволяє позичальнику швидко погасити кредит, якщо у зазначені терміни траплялися форс-мажори.  

Період повернення та пролонгація заборгованості

Стандартними умовами вважається видача позики терміном до 1 місяця, якщо йдеться про велику суму, то період повернення продовжується до 90 днів. При необхідності час на виплати може бути продовжено ще на місяць при мінімальних відсотках. Це дозволяє клієнтам повертати гроші вчасно та зберігати статус благонадійного клієнта. 

Підсумовуючи, слід зазначити, що така доступність кредитування та оперативне отримання позик спричинила досить складну ситуацію. Сьогодні багато хто живе невідповідно до власного доходу і постійно використовують позики. У результаті вся вести йде на погашення боргів за позикою і відсотками, а життя знову необхідний новий кредит. При цьому клієнт не завжди вчасно розуміє, що опинився просто у борговій ямі, обравши невірні умови чи ненадійну організацію.

Щоб цього не траплялося, слід ретельно аналізувати запропоновані умови та поточну фінансову ситуацію. Якщо у вас виникають труднощі із вибором компанії, то із переліком найкращих пропозицій та організацій ви зможете ознайомитись на сайті Grivni.

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

 • індивідуальні пропозиції
 • 1 унікальний підбір
 • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!