Чи можна виправити кредитну історію?

Чи можна виправити кредитну історію? 

Кредитна історія – це один із визначальних факторів оформлення позик. По суті, це інформація про те, як клієнт виплачував позики, дотримувався або порушував умови договорів. Всі відомості зберігаються у базі Бюро кредитних історій (БКІ), а після закінчення терміну давності (7 років) видаляються. Варто зазначити, що доступ до інформації мають лише співробітники банків, які приймають рішення про схвалення чи відмову у позиці. 

Якщо кредит був погашений вчасно, то в історії з'являється інформація про недобросовісне виконання зобов'язань. Після кількох таких записів кредитна історія вважається поганою, а шанси отримати у кредит велику суму під мінімальну відсоткову ставку практично дорівнюють нулю. Проте є варіанти виправлення кредитної історії. Докладніше про це далі у статті. 

Причини поганої кредитної історії

Найпоширенішими є 3 чинники негативної кредитної історії: 

 • порушення зобов'язань кредитного договору із боку позичальника;

 • помилки працівників банку або МФО у процесі внесення даних до Реєстру УБКІ;

 • шахрайство із боку третіх осіб, коли оформлення позик відбувалося без відома клієнта. 

Варто відзначити, що найбільша кількість кредитних історій псується безпосередньо через безвідповідальність самих клієнтів та несвоєчасного повернення коштів.

Проте, паралельно із негативними записами до Реєстру надсилається інформація про своєчасне погашення заборгованості. 

Варіанти відновлення кредитної історії

Відновлення кредитної історії – це не видалення негативних коментарів про громадянина, а додавання нових – позитивних.

Видалити інформацію із реєстру неможливо. Винятком є помилкове внесення даних до бази УБКІ, яке виникло помилково через оператора або технічного збою у системі. 

Перевірити правильність внесених відомостей можна, оформивши запит до Бюро кредитних історій. Варто зазначити, що зробити це безкоштовно можна двічі протягом року. У разі виявлення помилки необхідно звернутися до банку, який підтвердить факт, що виплати надходили справно, а відомості у кредитному звіті не відповідають дійсності. 

Якщо ж за паспортом громадянина був оформлений кредит шахраями, то підтвердити цей факт слід у МВС або при зверненні до суду. 

В інших випадках виправлення кредитної історії можливе у разі підписання нових кредитних договорів та своєчасних виплат за ними.  

Коли виправлення кредитної історії неможливе?

Виправлення чи поліпшення інформації про позичальника є неможливим у разі, якщо громадянин є “злісним” неплатником і має паралельно кілька непогашених позик у різних банках та мікрофінансових організаціях. Також внести будь-які коригування не можна, якщо фінансові установи занесли клієнта до чорного списку. У такому разі ймовірність оформлення нового кредитного договору є практично мінімальною. 

Виправити кредитну історію: топ 3 способи

Виправити кредитну історію законними способами можна за допомогою оформлення нових позик та чіткого виконання зобов'язань. Фахівці рекомендують оформити кілька невеликих позик. Проте відкривати новий договір можна лише після закриття старого. Щоб заощадити час та гроші, найкраще скористатися послугами МФО. Після успішного погашення позик кредитна історія поступово оновлюватиметься, внаслідок чого статус неплатника буде змінено. Усього існує кілька робочих варіантів виправлення кредитної історії, тому розглянемо докладніше кожен із них:

 1. Кредитна картка

Велика кількість вітчизняних банків готові оформити кредитку без перевірки кредитної історії. При цьому клієнту немає необхідності оформляти високий кредитний ліміт. Головне — отримає кредитну картку та активно нею користуватиметься протягом двох-трьох місяців. Якщо після покращення КІ ви збираєтесь оформляти споживчий кредит, то й картку краще відкрити у тому самому банку. Таким чином, лояльність і довіра до клієнта, який використовує кілька фінансових продуктів відразу буде збільшено. 

 1. Мікропозика через МФО

Виправлення кредитної історії за допомогою оформлення позик через мікрофінансові організації — досить ефективний, а головне швидкий метод. 

Для налагодження репутації у КІ необхідно дотримуватись 5 простих пунктів:

 • ознайомитися із популярними пропозиціями на ринку кредитування;

 • визначити найбільш вигідне та подати заявку на оформлення позики;

 • оформити договір кредитування на сайті чи в офісі;

 • отримати кошти;

 • сплатити борг точно у зазначені терміни. 

Для більшої надійності процедуру можна повторити кілька разів у різних компаніях. 

Щоб зазнати мінімальних втрат, при пошуку фінансових компаній, слід обирати ті, що пропонують позику під 0% або 0,01%. Такі варіанти найчастіше доступні новим клієнтам.

 1. Мікрокредит у банку

У кожному банку встановлено поріг мінімальної грошової суми, яка може бути передана клієнту у кредит. При цьому кредитна історія не перевіряється. Як правило, такий варіант кредитування є нижчим лімітом коштів на картці (припустимо, до 5 тисяч гривень). Відсоткова ставка у цьому випадку є вищою, ніж у стандартного споживчого кредиту. 

Однак, як показує практика, такий варіант виправлення кредитної історії не має особливої популярності. 

Неплатники часто цікавляться, чи можна виправити КІ безкоштовно. Але сьогодні такий варіант неможливий. Тому, щоб підвищити рейтинг довіри до себе як клієнту, необхідно використовувати описані вище способи.

Чи може кредитна історія оновитись?

Відповідно до чинного законодавства такий варіант також можливий. Для цього необхідно звернутися до УБКІ із запитом на отримання кредитної історії. Після цього потрібно взяти і повернути кілька позик, дотримуючись всіх умов договору і через кілька місяців повторити запит.  

Загалом процес виправлення кредитної історії максимально простий і зрозумілий. Проте ще простіше — не оформляти позики за жахливими ставками. Як альтернатива можна зайти на сервіс Grivni і обрати найбільш комфортні умови швидкого кредитування. 

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

 • індивідуальні пропозиції
 • 1 унікальний підбір
 • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!