Кредитні брокери: хто такі і так чи потрібні?

Кредитні брокери: хто такі і так чи потрібні?

В умовах сегмента громадянського кредитування, який стрімко розвивається, однією з основних фігур в отриманні та супроводі позики є так званий кредитний брокер. Це фахівці, які допоможуть вибрати фінансову організацію, проаналізують процентні ставки, розрахують суму платежів без комісій та у цілому будуть супроводжувати вас протягом виплати позики. Детальніше про те, як взагалі з'явився такий фахівець і які його повноваження — далі у статті. 

Хто такий кредитний брокер?

На сьогоднішній день при отриманні позики у МФО або банківській установі ви можете отримати пропозицію скористатися послугами кредитного брокера, який нібито буде курирувати всі питання по виплатах та у разі необхідності консультувати по використанню тіла кредиту, юридичним формальностям і т.д. Однак на даний момент поняття "кредитний брокер" відсутнє у чинному законодавстві України. Робота таких фахівців ніяк не контролюється. І як виявляється спектр їхніх послуг дуже обмежений, адже вони не можуть гарантувати:

  • чи схвалять вам фінансову позику;

  • гарантувати фіксовану процентну ставку, яка точно вас влаштує;

  • вносити будь-які зміни у кредитну історію. 

Посадові обов'язки або черговий спосіб обдурити позичальника? 

У великих банківських організаціях і МФО ймовірність отримання кредиту у першу чергу оцінює програма, зіставляючи факти кредитної історії, можливості виплати регулярних платежів. Після система надає вердикт: схвалити або відмовити у послузі. Відповідно доступу до даної програми сторонні люди не мають, проте в окремих випадках, коли вердикт спірний у клієнта можуть бути запрошені додаткові папери. Однак вплинути на рішення банківського комітету брокер не у змозі. 

Ще одним досить поширеним випадком є допомога у зборі документів. Так, дійсно зібрати необхідні папери може зробити інша людина замість вас, однак навіщо? Зараз більшість довідок і підтверджень можна отримати в електронному вигляді прямо зі смартфона, що буде максимально оперативно і до того ж безкоштовно. 

Ситуації, які витягують із людей гроші

Досить часто споживачі звертаються до послуг кредитного брокера, так як не мають додаткового часу відвідувати банки. Але ж завжди є альтернатива — онлайн заявки або консультація у телефонному режимі. Так, це заняття також можна доручити брокеру, але у будь-якому випадку займатися підписом паперів та аналізом процентних ставок все одно доведеться самостійно. 

Чи допоможе брокер отримати документи, які відсутні?

Досить поширеною вимогою отримання кредиту є певний пакет документів. І тут шахраї гарантують, що допоможуть зробити будь-які документи. Але, якщо ви не можете отримати довідку самостійно, тоді мова йде про підробку документів, яка у даному випадку не тільки не допоможе, але і може обернутися значним штрафом. Справа у тому, що у процесі розгляду заявки на кредитування, менеджери фінансових організацій проводять запити до Пенсійного фонду та Податкової служби. 

Якщо ж відомості із наданих вами паперів та державного реєстру будуть відрізнятися, то ймовірність отримати позику однозначно буде дорівнювати нулю. У кращому випадку банк просто відмовить вам у кредиті, а у гіршому ви і брокер у тому числі ризикуєте стати учасниками кримінальної справи за статтею шахрайство і фальсифікація документів.

Кредитний рейтинг і сумні наслідки

Досить поширеною практикою із боку кредитних брокерів є обіцянки про отримання кредиту навіть із поганим рейтингом. Але, по факту це не більше, ніж маркетинговий хід. У цілому перед оформленням заявки на кредитування не зайвим буде вивчити кредитну історію, можливо вона не буде негативною. Якщо у минулих позиках присутні невеликі і нечасті прострочення по платежах (припустимо 3 рази по два дня), то вони здебільшого не мають жодного впливу на рішення банку. 

Якщо ж у минулому у вас спостерігалися затримки оплат або ж зовсім відсутність внесків протягом декількох місяців, а після були впроваджені і штрафні санкції, то ймовірно варто турбуватися. Перевірити кредитний рейтинг і уточнити наявність доступних позик можна безпосередньо у самому МФО або банку, просто підтвердив щомісячний дохід. 

Варто відзначити, що досить поширені випадки роботи брокерів у тандемі із чорними кредиторами, які розкажуть вам про дуже поганий рейтинг і запропонують скористатися їх послугами, зайнявши гроші під колосальну процентну ставку. Найчастіше такі операції закінчуються величезною борговою ямою і частими проблемами із колекторами. Тому, якщо ви все ж сумніваєтеся у кредитній історії, досить просто звернутися у банк або спеціальне бюро, яке надасть вам повну інформацію. 

Так чи потрібен кредитний брокер у принципі?

Перед оформленням кредиту, подумайте, можливо вам необхідний не брокер-шахрай, який гарантує зробити все за вас, а просто якісна консультація юриста фінансиста. Це дозволить оцінити всі ризики, грамотно підібрати процентну ставку та умови виплати фінансової позики, а також вбереже вас від недобросовісних кредиторів і банальних помилок через незнання. Якщо ж можливості скористатися послугами професіоналів немає, то можна спробувати самостійно розібратися у темі, вивчивши законодавчі акти і пропозиції банків. 

Підводячи підсумки, варто зазначити, що підібрати оптимальні умови швидких позик можна через популярний сервіс Grivni. Тільки тут ви зможете знайти підходящу ставку, гарантовано безпечні сервіси, а зручна форма калькулятора забезпечить швидкий розрахунок суми позики і наступних платежів у заданий термін. 

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

Знайдіть найкращі кредитні пропозиції 2021 року на Grivni

  • індивідуальні пропозиції
  • 1 унікальний підбір
  • ніяких комісій

Отримай кредит на картку з будь-якою кредитною історією!