Топ міфів про мікрокредитування
Сьогодні на ринку кредитування досить популярні послуги мікрокредитування, яке по праву можна вважати не тільки найбільш актуальним варіантом отримання позичок, але й обговорюваним. Справа у тому, що безліч людей продовжують із побоюванням ставитися до мікрофінансових організацій (МФО), які постійно прагнуть нажитися на неуважності клієнтів.
У результаті це формується відверто кажучи негативна репутація, яка постійно доповнюється новими чутками та домислами. Щоб припинити це, далі обговоримо основні міфи про швидке кредитування.
Міф 1. Всі МФО нелегальні
Однією із найпоширеніших помилок є те, що всі ці компанії, що забезпечують швидкі позики у мережі, працюють нелегально. Проте вже кілька років вся діяльність таких організацій здійснюється відповідно до закону України “Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг”. При цьому кожна із зареєстрованих компаній має право не тільки на видачу позик, але і притягнення до відповідальності за їх несплату.
Відповідно до чинного законодавства, МФО зобов'язані надавати прозору інформацію щодо процентної ставки, рівня переплат та додаткових комісійних зборів (якщо такі є).
На сайті авторитетних компаній можна знайти навіть зручну форму, що дозволяє самостійно провести калькуляцію залежно від бажаного рівня позики.
Дізнатися додаткову інформацію або отримати відповіді на запитання можна проконсультувавшись із менеджером по телефону.
Міф 2. Мікропозики дуже дорогі
Одним із факторів, що породили цю помилку, є відсоткові ставки. Безумовно, вони вищі, ніж у традиційних банках. Але слід розуміти, що умови отримання коштів тут зовсім інші. У середньому ставка по мікрокредиту становить 1,5-2,5% на день. Однак і береться на короткий термін (не більше 30 днів). Зрештою, сума переплати виходить зовсім невеликою і повністю виправданою, якщо гроші потрібні у терміновому порядку. .
У разі прострочення клієнту нараховується штраф або додаткова комісія за використання коштів (залежно від регламенту компанії). У такій ситуації мікрокредитування справді може стати досить дорогим задоволенням. Але при дотриманні всіх зобов'язань мікрокредит — відмінний варіант швидкого отримання грошей.
Міф 3. Мікрокредити – виключно невеликі суми
Багато хто дійсно думає, що МФО спеціалізуються на позиках невеликих сум (до 1000 гривень). Проте насправді це не так. Таку схему роботи використовує лише мала частина організацій. Великі компанії пропонують широкий асортимент програм кредитування, починаючи від споживчого та нецільового до розвитку бізнесу. Найчастіше люди беруть позику на купівлю побутової техніки, поїздки, проведення ремонтних робіт або коли виплату зарплати затримують.
Міф 4. Мікрокредити – це не вигідно
Як уже було сказано вище, використання мікрокредитів – відмінний варіант, якщо гроші потрібні терміново. У таких випадках звернення до банку, збирання пакета документів та очікування схвалення із боку фінансової компанії займає дуже багато часу.
У той час, як у МФО на отримання кредиту може знадобитися до двох годин. Досить знайти відповідну організацію, визначитися із сумою та терміном повернення, заповнити коротку анкету та чекати на схвалення. Варто зазначити, що, на відміну від традиційних банків, оформити позику у МФО можна цілодобово.
Додатково можна орієнтувати на спеціальні пропозиції із кредитування. Тоді переплата взагалі буде мінімальною.
У розвинених країнах сегмент мікрокредитування дуже розвинений і має величезний попит із боку європейців. Вони впевнені, що якщо є можливість купити щось по хорошій знижці і не переплачувати, то чому б не скористатися позиковими коштами.
Міф 5. Борги із мікропозики вибивають силою
Це одна із вигаданих казок, яка тягнеться ще із 90-х, коли такий варіант вирішення питань справді був присутній. Однак, у наші дні повернення позикових коштів потрібне виключно у нормах чинного законодавства. Великі фінансові компанії мають власний відділ стягнення, який спеціалізується на роботі із боржниками. Варто відзначити, що переважно вся взаємодія відбувається віддалено.
Якщо ж такий відділ відсутній, то компанія має право перепродати борг колекторській компанії або вимагати виконання зобов'язань із боку клієнта у судовому порядку.
У наші дні відділи стягнення та звернення до колекторів — це швидше вимушений захід, який дозволяє грамотно вирішити проблеми із несумлінними позичальниками. Багато хто вважає за краще жити виключно на позикові кошти, не думаючи про те, що їх доведеться повертати.
Міф 6. Кредит у МФО повертати не обов'язково
Цікавий міф, особливо з огляду на попередній. Справа у тому, що люди схильні думати, що якщо кредит оформлений не у банку, його можна не повертати. Ще абсурднішим виглядає твердження, якщо кошти перераховувалися на картку.
Шанувальники цього міфу впевнені, що якщо не підписано паперовий договір, то й нічого не треба повертати. Однак, якби це справді було правдою, то сотні компаній по всьому світу вже давно стали б банкрутами.
Так, у випадку із кредитуванням онлайн, дійсно, відсутній договір у класичному розумінні. Але перед оформленням угоди користувач завжди може ознайомитися з електронним варіантом угоди, більш відомої як договір оферти. Це публічна пропозиція щодо проведення фінансової операції між двома сторонами на заздалегідь зазначених умовах.
Правомірність такого оформлення кредитів підтверджується Цивільним кодексом України та законом “Про електронні документи та електронний документообіг”.
Підбиваючи підсумки, варто відзначити, що мікрокредитування — це абсолютно легальний, а при грамотному виборі, ще й вигідний варіант швидкого отримання грошей.
Знайти ідеальну процентну ставку за позикою та оформити кредит на вигідних умовах ви зможете на сайті Grivni. Тільки тут ви знайдете надійні перевірені компанії та вигідні пропозиції фінансування.